تصادف قزوین برخورد پرونده ماه رمضان اخبار حوادث

تصادف: قزوین برخورد پرونده ماه رمضان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حصر به هیچ وجه ارتباطی با رهبری نداشت/ بکاربردن لفظ خس و خاشاک از سوی احمدی‌نژ

رئیس سابق صدا وسیما گفت: می‌دانستم رهبری من را جهت ریاست صدا و سیما گزینش می‌کند.

حصر به هیچ وجه ارتباطی با رهبری نداشت/ بکاربردن لفظ خس و خاشاک از سوی احمدی‌نژ

ضرغامی : حصر به هیچ وجه ارتباطی با رهبری نداشت/ بکاربردن لفظ خس و خاشاک از سوی احمدی نژاد در سال ۸۸، فضا را متشنج تر کرد

عبارات مهم : برنامه

ضرغامی :حصر به هیچ وجه ارتباطی با رهبری نداشت/ بکاربردن لفظ خس و خاشاک از سوی احمدی نژاد در سال ۸۸، فضا را متشنج تر کرد/ اگر حصر را کم کم بردارند، آرام آرام نگرانی ها کم کردن پیدا می کند

رئیس سابق صدا وسیما گفت: می دانستم رهبری من را جهت ریاست صدا و سیما گزینش می کند.

به گزارش ایلنا، سید عزت الله ضرغامی با اشاره به دوران ریاست خود بر شرکت صدا و سیما گفت: بعضی اوقات که پشت صحنه ها را در اینترنت جهت مردم بازگو می کنم، شدیدا استقبال می کنند.

حصر به هیچ وجه ارتباطی با رهبری نداشت/ بکاربردن لفظ خس و خاشاک از سوی احمدی‌نژ

وی راجع به انتصابش جهت ریاست شرکت صدا و سیما گفت: علیرغم این که در هیچ کدام از گمانه زنی ها جهت ریاست صدا و سیما اسم من نبود، اطمینان داشتم رهبر معظم انقلاب با توجه به سوابق، من را گزینش می کنند. انتظارات رهبری در سطح بالایی بود و با توجه به سوابق من در معاونت سینمایی من را گزینش کردند.

ردیس اسبق صدا و سیما با اشاره به این که رهبر انقلاب کارهای عمیق را دوست دارند و شدیدا ما را از ایجاد کارهای سطحی بر حذر می داشتند، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه سریال یوسف پیامبر اشتباهات فنی داشت؛ ولی مقام معظم رهبری فرمودند کار بسیار عمق دارد و مناسب است و نیازی به عوض کردن نیست.چون من از طرف رهبر انقلاب منصوب شده است بودم از این انتصاب خوشحال بودم و هیچ گاه پشیمان نشدم.

رئیس سابق صدا وسیما گفت: می‌دانستم رهبری من را جهت ریاست صدا و سیما گزینش می‌کند.

ضرغامی با اشاره به نحوه کار مجریان صدا وسیما بیان داشت: مطالب نباید به مجریان دیکته شود و اگر کسی بگوید که مجری با هماهنگی کسی کاری را انجام می دهد، حرف درستی نیست.

وی با اشاره به برنامه نود گفت: این برنامه ماجراها را صادقانه می گوید و رابطه گرمی با مردم دارد و مردم با مجری این برنامه ها ارتباط برقرار می کنند.

رئیس پیشین صدا و سیما با بیان اینکه دست تهیه کنندگان جهت گزینش مجری کاملا باز هست، اظهار داشت: مردم ما با هوش هستند و اگر احساس کنند که مجری کار خود را بلد نیست و خط می گیرد سریعا وی را کنار می گذارند.

حصر به هیچ وجه ارتباطی با رهبری نداشت/ بکاربردن لفظ خس و خاشاک از سوی احمدی‌نژ

وی افزود: در همه برنامه ها سیاستهای شرکت صدا و سیما اعمال می شد و هیچ برنامه ای خودسر عمل نمی کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص ایجاد شبکه های تازه در دوران ریاست خود گفت: ایجاد شبکه های تازه نیاز جدی مردم بود و می توانست گرایش به ماهواره و برنامه های انفعالی را کم کند، زمانی شبکه های بسیار محدودی در حوزه آنالوگ داشتیم و قدرت مانور کم بود، ما باید جهت تمام سلیقه های موجود برنامه سازی کنیم.

رئیس سابق صدا وسیما گفت: می‌دانستم رهبری من را جهت ریاست صدا و سیما گزینش می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تکثر شبکه ها مردم را راضی نگه داشته هست، گفت: ما در سال تا ۳۰۰ فیلم تازه را می خریدیم و پخش می کردیم به عنوان نمونه در ایام عید تا ۱۰۰ فیلم نیز خریداری می شد.

ضرغامی با بیان اینکه امروز شبکه های پرطرفدار ماهواره حدود ۹۰% ارزش از روی دوبله شده است ایرانی پخش می شود، اظهار داشت: ما برنامه هایی مثل نود می سازیم که هیچ کسی توان ساخت آن را ندارد.

حصر به هیچ وجه ارتباطی با رهبری نداشت/ بکاربردن لفظ خس و خاشاک از سوی احمدی‌نژ

رئیس پیشین شرکت صدا و سیما اظهار داشت: اگر کار خوبی در جایی صورت می گیرد، ایده گرفتن از آن اصلا ایرادی ندارد و حتی خوب هم هست، جایزه اسکاردولتی ترین برنامه آمریکاست، ولی طوری عمل می کنند که این عنوان را نفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما مکاتبات بسیاری با برگزار کنندگان اسکار داشتیم، گفت:، ولی زمانی که تحریم ها اعمال شد ما نیز اسکار را تحریم کردیم.

ضرغامی با تاکید بر اینکه من خودم را جزو پرچمداران فرزند حزب اللهی ها می دانم، گفت: زمانی که من وارد سینما شدم دیگر شکستن شیشه های سینما ها آخر یافت و چون من را از خود می دانستند دیگر کار به شیشه ها نداشتند.

رئیس پیشین شرکت صدا و سیما با تاکید بر اینکه صدا و سیما متعلق به گروه خاصی نیست، گفت: بعضی افراد تریبون دارند و به هیچ وجه تلویزیون در مسیر ذائقه افراد خاص نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما باید فیلم تایتانیک را ببینند، ادامه داد: در وقت من فیلم های مارکسیستی پخش می شد و چه گوارا که نماد کمونیست بود، روی آنتن رفت.

ضرغامی با اشاره به سریال اغما گفت: این سریال که به وسیله رهبری تایید شد مورد اعتراض بعضی دوستان قرار داده شد و بعد ها ثابت شد که مسیر درست بود.

عضو شورای عالی اینترنت با تاکید بر لزوم حفظ اصل تعادل در برنامه های صدا و سیما گفت: رییس صدا و سیما صندوقچه رازها است.

وی با بیان اینکه بعضی از صحبت ها از طرف دفتر رهبری اجازه پخش پیدا نمی کند، اظهار داشت: تریبون و سایت وجود دارد و می تواند افراد را به عرش اعلا ببرد و یا زمین بکوبد، من هیچ برنامه ای را به اندازه “برنامه راز” نادر طالب زاده حزب اللهی انقلابی و عمیق نمی دانم.

رئیس پیشین شرکت صدا و سیما با بیان اینکه بعضی مدیران فکر می کنند بعد از آخر کار حتما باید پستی بالاتر بگیرند؛ گفت: این کار غلط است و می توان کار های فرهنگی کرد، سیاسیون کارنامه بسیار سیاه تری نسبت به بازیگران و صورت های معروف دارند.

ضرغامی در خصوص حوادث سال ۸۸ گفت: مناظرات سال ۸۸ بسیار تعیین کننده بود و نقشی اساسی در گزینش مردم داشت و مناظرات به قدری مهم بود که در سال ۹۲ من تمام افرادی که می درخواست کردند نامزد شوند را قبل از نام نویسی به دفترم دعوت کردم.

وی با بیان اینکه روحانی تاکید کرده بود که مناظرات باید بصورت زنده خاطرنشان کرد: مناظرات سال ۸۸خوب بود، ولی اینکه آیا آن اتفاقات افتاد جای بحث دارد.

رییس پیشین شرکت صدا و سیما با تاکید بر اینکه آقای احمدی نژاد و آقای موسوی مناظره را شدیدا دو قطبی کردند، بیان داشت: این مناظره به قدری حساس بود که مجری نتوانست آن را اداره کند و بحث به گونه ای پیش رفت که ما باید پاسخگو می بودیم.

وی تصریح کرد: توصیه رهبری به احمدی نژاد که گفتند نامزد نشود بسیار مهم بود که احمدی نژاد کم لطفی کرد و شرکت کرد.

ضرغامی افزود: با اشاره به فضایی که صدا وسیما ایجاد کرد بزرگترین همکاری مردم را در انتخابات بوجود آورد.

عضو شورای عالی اینترنت با بیان اینکه هیچ دستگاه امنیتی آینده نگری فتنه را نمی کرد، گفت: ما فکر نمی کردیم که موسوی مصاحبه کند و خود را پیروز انتخابات بنامد و مردم را به حضور در خیابان ها دعوت کند.

وی با بیان اینکه در کشور عزیزمان ایران صدا وسیما بدلیل داشتن قدرت بسیار، می تواند در قدرت و حاکمیت دست داشته باشد، اظهار داشت: ما شب انتخابات ۸۸ غافلگیر شدیم و من به وزارت کشور اعلام کردم که شمارش آرا را تزریقی و کم کم به مردم اعلام کند.

رئیس پیشین صدا و سیما ادامه داد: در ۲۵ خرداد که درگیری ها رخ داد و سی کشته روی دست گذاشت ما باید وارد عمل می شدیم و به همین منظور من هم به منزل موسوی و کروبی رفتم و با هر دو صحبت کردم و گفتم فاصله آرا ۱۲ میلیون است و نمی توان تقلب کرد.

ضرغامی با بیان اینکه اگر در سال ۸۴ جریان اصلاحات تکثر نامزد نداشت، احمدی نژاد به دور دوم نمی رفت و کروبی وارد دور دوم می شد، اظهار داشت: آیا جریان اصلاحات در سال ۸۴ پشت آقای کروبی در نیامد؟

ضرغامی با بیان اینکه اگر من خاتمی را ببینم به او می گویم که می دانستید که در سال ۸۸ تقلب نشده و آیا نگفتید که تقلب نیست، اظهار داشت: اگر بزرگان اصلاحات می گفتند تقلب نشده اوضاع آرام می شد و از طرفی دیگر جمله خس و خاشاکی که احمدی نژاد در مراسم خوش حالی پیروزی گفت فضا را متشنج تر کرد.

وی با بیان اینکه شاید بهتر بود احمدی نژاد از طرفداران میرحسین جهت حضور در انتخابات تقدیر می کرد، اظهار داشت: در شورشهای اجتماعی، جنبش مردم اوضاع را بدتر می کند.

ضرغامی با بیان اینکه من تشخیص دادم که به آقای موسوی تریبون بدهیم تا تشنج کمی آرامتر شود، خاطر نشان کرد: من به موسوی گفتم حرفهای خود را ضبط کنید و به ما بدهید و موسوی گفت من آنتن زنده می خواهم و برنامه ضبطی را قبول ندارم و آنتن زنده، هم طرف مناظره را میخواهد و هم مجری، که موسوی این را قبول نکرد.

وی با تاکید بر اینکه عقل زنده قبول نمیکرد که با این شرایط به موسوی آنتن زنده بدهیم، اظهار داشت: شاید اگر ۱۰ تریبون به موسوی می دادیم حرفی جهت گفتن نداشت.

رییس پیشین شرکت صدا و سیما کروبی را مهربانترین رییس مجلس با خودش عنوان و تاکید کرد: کروبی احساس کرد که باید در زمین موسوی بازی کند.

وی در خصوص رییس دولت اصلاحات گفت: اگر خاتمی نقش مستقل خود را بازی می کرد و به دنبال موسوی نمی رفت اوضاع این گونه نمی شد.

عضو شورای عالی اینترنت با بیان اینکه فتنه جهت کشور ما برکاتی هم داشت که کشور را بیمه کرد، اظهار داشت: در مناظره ۹۶ نامزدها هر چه درخواست کردند به هم گفتند ولی پاسخ سوالات داده نمی شد و نامزدها فقط به هم تاختند و کاری به مجری نداشتند.

وی در خصوص توهین به تصویر امام راحل گفت: معاونت سیاسی جهت نشان دادن تصویر پاره شده است امام خمینی با من تماس گرفت و گفت که این اتفاق افتاده است.

ضرغامی با بیان اینکه فتنه نشان داد که آنها در برابر شهدا و امام ایستاده اند، گفت: من خودم گفتم که تصویر پاره شده است امام را در خبر بیست و سی نشان دهید تا مردم بفهمند که با چه کسانی روبرو شدند و عمده افراد سیاسی هم از این کار من حمایت کردند.

** بعد از ۲۵ خرداد بسیاری از افراد از فتنه گران جدا شدند

رئیس پیشین شرکت صدا و سیما با تاکید بر اینکه بعد از ۲۵ خرداد بسیاری از افراد از فتنه گران جدا شدند، گفت:در ماجرای عاشورای ۸۸ من در محل کار بودم و شبکه های ماهواره ای هماهنگ با هم شروع به نشان دادن آتش سوزیهای چهارراه کالج و هل هله کردن فتنه گران کردند که نتیجه تصویر داد.

وی افزود: همه مردم از این کار به ستوه آمدند و همه وارد میدان شدند و از مردها موسوی و کروبی اعلام برائت کردند.

ضرغامی تصریح کرد: در روز عاشورا ضد انقلاب به میدان وارد شد و هیچ مرزبندی از جانب نامزدهای شکست خورده انجام نشد و گوگوش و اکبر گنجی هم با فتنه گران همراه شدند.

ضرغامی بیان داشت: مصوبه حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی است که بیست ماه بعد از فتنه صورت گرفته و بعد از۹ دی باید همه چیز تمام می شد لیکن امنیت مردم بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه همزمان با بیداری اسلامی که حرکتی مقدس بود، طراحی انحرافی جهت سوق دادن این حرکت به سوی سوریه و کشور عزیزمان ایران انجام شد، اظهار داشت: آنها جهت حضور مردم در خیابانها بیانه دادند که البته آقای خاتمی همراهی ارزش نکرد و سه، چهار هزار نفر زیاد به خیابان نیامدند که دو کشته روی دست گذاشت.

رئیس پیشین شرکت صدا و سیما با اشاره به گفت وگوی خود با ناطق نوری اظهار داشت: او به من گفت که علی رغم ناراحتی ام از دست احمدی نژاد، حرکت سران فتنه شدیدا محکوم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه در جلسه شورای عالی امنیت ملی، حصر بعنوان راه حل مطرح شد نه مجازات، بیان داشت: به نظرم محاکمه سران فتنه در شرایط فعلی اصلا به صلاح نیست، لیکن امنیت کشور به خطر می افتد.

وی در مورد کروبی بیان داشت: اگر دوستان امنیتی حصر را کم کم بردارند آرام آرام نگرانی های موجود در مورد آشوب ها کم می شود.

ضرغامی با بیان اینکه رییس شرکت صدا وسیما عضو شورای امنیت ملی نیست و فقط در جلسات این شورا حضور دارد، گفت: مردم در روز ۹ دی با خروش تاریخی خود فتنه و سران آن را محاکمه کردند.

وی با تاکید بر اینکه ما نباید با برجسته کردن حاشیه ها اصل متن را از بین ببریم، اظهار داشت: امروز عنوان مهم مردم، اقتصاد است و مردم در قضیه فتنه واقعا مظلوم واقع شدند.

رئیس پیشین شرکت صدا و سیما با بیان اینکه فتنه ۸۸، فتنه فواید هم بود گفت: رهبر معظم انقلاب هم مظلوم و هم مقتدر است.

ضرغامی با بیان اینکه مستند کروبی صد در صد غیر قابل پخش بود، گفت: تا قبل از فتنه میر حسین موسوی محبوب رهبری بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه رهبری با روسای ستادهای نامزدهای انتخابات ۸۸ جلسه برگزار کردند، خاطر نشان کرد: حصر به هیچ وجه ارتباطی با مقام معظم رهبری نداشت و تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور بود.

عضو شورای عالی اینترنت با بیان اینکه عنوان مهم امروز من پرسشها اجتماعی مردم است و حس می کنم می توانم در این زمینه کمک کنم، اظهار داشت: در این انتخابات از طرف جبهه انقلاب به من پیشنهادات جدی شد که جهت مسابقه وارد میدان شوم و تصور من از مبارزه به شکل درون رینگ بود، ولی بعدها فهمیدم اصل مبارزه در خارج رینگ بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ما یا باید به آموزه های دینی پایبند باشیم یا به الگوهای درست جهانی، گفت: به عنوان نمونه هیلاری نخستین فاتح اورست از تمام تجربیات موجود استفاده کرده هست، لیکن قواعد بالای ۷۰۰۰ متر بسیار تفاوت میکند، کسی که مسیر را درست و با قدرت طی می کند باید الگو شود.

ضرغامی با بیان اینکه ریاست جمهوری شوخی نیست و مدیر جمهور باید کاردان باشد، اظهار داشت: جریانی که از روحانی حمایت کرد بسیار کاربلد و به روز بود، لیکن توانست مخاطب خود را بشناسد.

واژه های کلیدی: برنامه | ضرغامی | برنامه | احمدی نژاد | احمدی نژاد | میر حسین موسوی | عزت الله ضرغامی | مقام معظم رهبری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs